Hipotézis
8 érv, amiért érdemes újragondolni a rézpótlást
Májbiopszia
A szöveti réz százalékos eloszlását igen fájdalmas májbiopszián keresztül lehet csak pontosan megállapítani. Ki szeretne jelentkezni? Így van…eddig sem tették sokan. Állatok esetében vizsgálták a jelenséget és a bevitt réz nem volt arányban a májban akkumulálódott értékekkel. Tehát a pontos mennyiségek és a feltételezett toxicitás közti kapcsolat erősen megkérdőjeleződik.
Központi idegrendszer vizsgálata
Post-morten vizsgálatok
Laborvizsgálatok
Cöruloplazmin & rézháztartás
Réz-toxicitás?
Wilson kór
Nincsenek vizsgálatok
+1 AMI A LEGFONTOSABB: Segíti egyensúlyban tartani a szervezet ásványi anyag háztartását
Bármilyen okból kialakuló defektes rézháztartás (disregulation) esetén nem jönnek létre, vagy hibásan látják el feladatukat olyan enzimek mint a szuperoxid-dizmutáz, glutation, cöruloplazmin vagy a metallothienin.
Ez utóbbi már nevében is utal rá, hogy cisztein csoportok segítségével tartja egyensúlyban a szervezet ásványi anyag háztartását és felel a nehézfém terheltség fiziológiás megoldásáért. A többi szerepe sem elhanyagolandó detox folyamatokban, immunológiai jelenségek esetén, vagy az oxidatív stressz kordában tartásában.
Következtetés
Lehet, hogy a réz nem az ok hanem a megoldás?
Lehet a réz a szövetekben nem a gyökere, hanem indikátora a fennálló oxidációs és enzimatikus problémának?
Lehet, hogy az akkumulálódott réz össze nem állt enzimek martaléka, amely az olyan problémás területekre próbált hatni, ahol a nehézfém terheltség (idegrendszer) és a járulékos patogének (máj) leginkább jelen vannak?